Par Valdorfpedagoģiju

Rūdolfs Šteiners (1861 – 1925) ir vācu filozofs, antropofilozofijas pamatlicējs, Valdorfpedagoģijas teorētiķis un arī praktiķis. Dzimis Kraljevicā dzelzceļa ierēdņa ģimenē. Sešdesmito gadu beigās Šteineru ģimene pārcēlās uz Noidorfelu Vīnes tuvumā. Viņš studēja Vīnes Tehniskajā augstskolā dabas zinības. Tur R. Šteiners pievērsās vācu ideālistiskajai filozofijai (J. Fihte, G. Hēgelis, F. Šellings, F. Nīče u.c.).

Laiku līdz septītajam dzīves gadam Rūdolfs Šteiners nosauc par “atdarināšanas vecumu”. Viņš uzsver, ka audzinātājam jāzina, ka vārdi,kurus viņš saka – atgādinājumi, paskaidrojumi un uz izpratni vērsti padomi – spēlē niecīgu vai nekādu lomu attiecībā pret lietu pasauli un reālām darbībām. Bērns ir uzņēmīgs pret žestiem to visplašākajā nozīmē. Arī rāšanās “žests” no saniknota pieaugus”sa puses iespaido dziļāk nekā teitkā vārdiskais saturs. “ko jūs bērnam sakāt, ko bērnam mācāt, tas iespaidu neatstāj. Bet tas, kāds esat, vai esat labs un šo savu īpašību ar savu rīcību parādāt vai- gluži otrādi-esat dusmīgs, saniknots un to ar saviem žestiem demonstrējat-īsi sakot,vis, ko pats darāt, turpinās bērnā iekšā. Tas ir visbūtiskākais. Bērns ir kā viens vienīgs maņu orgāns, tas reaģē un visu, kā viņu ietekmē cilvēka rīcība. Tādēļ visbūtiskākais ir noticēt, ka bērns ar saprāta palīdzibu var mācīties, kas labs, kas slikts… bet zināt, ka viss, ko dara bērna klātbūtnē, viņa organismā nogulsnējās prātā, dvēselē, miesā. Visas dzīves veselīgums atkarīgs no tā, kā uzvedamies bērna klātbūtnē. Tieksmes, ko attīsta bērns, atkarīgas no tā, kā mēs uzvedamies bērna klātbūtnē.”

Brīvība un visatļautība, paklausība un robežas. Kā to skaidro Valdorfa pedagoģe  – pilns raksts

Ieraksts lekciju sērijai par bērnu pedagoģiju no 0-7gadiem – Attieksme pret bērnu, atmosfēra un rotaļļietas Valdorfa pedagoģijas skatījumā. Vada Iveta Rubīna, valdorfpedagoģe ar vairāk kā 20 gadu stāžu

1. daļa 14.03.2015.  

2. daļa 21.03.2015.

3. daļa 11.04.2015.

Advertisements

Komentārs

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s