Sākt bērnudārza gaitas

Jebkurš bērns neatkarīgi no vecuma iziet īsākam vai garākam adaptācijas periodam mūsu bērnudārzā pirms palikt šeit pilnu darba dienu.

Adaptācijas laika mērķis –  lai bērns var patstāvīgi uzticoties pedagogam palikt grupas kolektīvā bez vecāku klātbūtnes.

Mammas vai tēta klātesamības ilgums bērnam adoptējoties jaunā vidē ir atkarīgs no bērna emocionālās pieredzes, vai bērnam ir vecāki brāļi vai māsas, u.c individuāliem faktoriem. Bērns kopā ar Jums vai tēti ierodas 8.20 līdz 8.40, jo tas ir pieņemamākais laiks bērnam redzēt citu bērnu rīta aktivitātes, lai aktivizētu bērna iekšējo gribas impulsu nākotnē veicamajām darbībām balstītām uz atdarināšanu. Adaptācijas laika sākumā iesakām piedalīties, bērnam kopā ar mammu (vai tēti).

  1. Posms Adaptācijas laikā no 8.00-11.00 uzturēšanās kopā ar pieaugušo (pieaugušais – vecāks palīdz bērnam attīstīt pašapkalpošanās prasmes. Vecāka klātbūtne adaptācijas laikā rada bērnā drosmi un uzticēšanos jaunajai videi. Laiks, ko vecāks pavada kopā ar bērnu grupā periodiski samazinās. 1.posma perioda garums atkarīgs no katra bērna individuāli. )
  2. Posms Kad bērns var palikt grupā bez vecāka klātbūtnes no 8.00 – 13.20. Otrajā posmā bērns var doties mājās uzreiz pēc pasakas plkst.12.30 (skat. Dienas ritmu) un pusdienas ēst mājās
  3. Posms Kad bērns labi iejuties jaunajā vidē, tad rūķis atnes īpašo pidžamu (vecāks to sarūpē un kopā ar bērnu nes to no mājām), kura tiek vilkta tikai bērnudārzā, lai ceļotu uz sapņu valstību. Tad vecāks nāk pakaļ bērnam pēc gulēšanas pieaugušajam piemērotā laikā.

 

Advertisements